Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the onecom-wp domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /customers/2/a/7/lappeteppet.no/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6131 Et steg i riktig retning – Lappeteppet

Et steg i riktig retning

Vi har alle stått i den køen. Den køen som danner seg ved et ulykkessted. Mange ganger er hindringene ryddet av veien, trafikken burde flyte greit men folk er nysgjerrig. At “titte- kø” er et begrep er jo helt teit. Og jeg blir rett og slett grinete når jeg finner ut at jeg har stått i en slik kø.

Jeg klager ikke om det er en ulykke. Jeg sutrer ikke over at ambulansehelikopterets rotorblader nesten kiler meg i nakken siden jeg er i innflyvningssonen til sykehuset. Det er folk som trenger hjelp og en dag kan det være en av mine som trenger hjelp. Det handler om folkevett.

Nettavisene er gjerne oppdatert før pasienten er ankommet akutten. Her har Fredrikstad Blad tatt et stort steg i riktig retning og flere stiller seg positive til dette.

«Bistå skadde først – tips oss etterpå».


Publisert

i

av

Stikkord:

Kommentarer

3 kommentarer til “Et steg i riktig retning”

  1. […] post Et steg i riktig retning appeared first on av Anja […]

  2. Monica Bj avatar

    Enig enig enig! Er det virkelig verdt å sette menneskers liv på spill bare for å få tatt et vilde først…

    1. Anja Holt avatar

      @Monica: Det er det aldri, men folk er folk.