humla suser-lavendel

Klippe ned en lavendel!

humla suser-lavendel
Hører du humla suse

«Klippe ned en lavendel» høres kjempeskummelt ut. Jeg kan anklages for mye. Men jeg har ikke grønne fingre. Jeg prøver dog stadig og i fjor laget jeg meg et lite lavendelbed i fjellet «mitt.» Den blomstret og duftet hele sommeren igjennom. Et av hagens beste kjøp! Når det er sagt ante jeg virkelig ikke at det fantes så mange humler på Fjellhamar. Jeg tror jeg hadde min egen koloni!

2018-09-23 19.17.31-lavendel-klippe ned en lavendel

Furulunden har så mange fine tips om stell i hagen. Denne gangen måtte Mette Gry hjelpe en stakkars grønnskolling, pun intended, med noen råd på veien. For hvor langt ned skal man egentlig trimme denne lavendelen på våren? For ikke bare skal jeg klippe ned, jeg skal også lage stiklinger. Det kommer et eget innlegg om steg for steg «Hvordan klippe ned en lavendel» når rådene settes ut i praksis.

2018-09-23 19.17.20-lavendel

Om du har like blekgrønne fingre som meg, og kanskje vurderer klippe ned en lavendel, anbefaler jeg deg å søke råd. Det kan kanskje svi litt i selvtilliten, men det svir mer i lommeboka om du stadig gjør bomkjøp eller ikke klarer ta vare på plantene dine. Du kan følge Furulunden på Facebook og Instagram for enda mer inspirasjon.


Publisert

i

av

Stikkord:

Kommentarer

7 kommentarer til “Klippe ned en lavendel!”

  1. […] Trykk her for å lese hele innlegget […]

  2. Linn // FruBever avatar

    Jeg har ingen lavendel ?
    men jeg vil ha en i år. En kjempestor! Elsker lavendel! Lukten og fargen er jo bare fantastisk!
    Spennnede med stiklinger. Gleder meg til å lese hvordan du gjør det og ikke minst hvordan det går.

    1. Lappeteppet avatar

      @Linn: Ja, bak sofaen så dere kan nyte lukten!

      1. Linn // FruBever avatar

        Jaaa! Hele fjellknausen utenfor gjerde, der vi har grillen kunne vært et egnet sted!

        1. Lappeteppet avatar

          @Linn: Ja! Veldig godt tenkt!

  3. Mette|Furulunden avatar

    Så hyggelig at du tester ut mine Lavendeltips. Jeg er sikker på at Lavendelen din kommer til å tiltrekke seg insekter i år også.

    1. Lappeteppet avatar

      @Mette: Vi går for invasjon!