Nysirkus – Vilde deltar i sitt første UKM

Nysirkus
Nysirkus

Det var Nysirkus som sparket i gang årets forestilling. Milde Moses og alle hans etterkommere, for et team altså! Helt nederst i denne posten kan dere nyte forestillingen fra første rad som besto av to hardrockere, mamma, Wenche, storesøstrene Veronica og Ida, pappa og hans forlovede. Hele storfamilien der, altså!

Anja_Holt

Jeg var så nervøs at jeg var helt kvalm. På ekte. Det var ikke skummelt å tenke på om hun ikke klarte stuntene sine, om hun snublet eller gikk til høyre og ikke venstre. Men tenk om hun falt ned? Jeg er fullstendig klar over at man kan snu livet opp ned på korte sekunder, og noen ganger for alltid. Men det er bare å klistre på seg ett smil og vise «tommel opp» til folket.

Det var mange bidrag, alt fra piano, foredrag, rap og soul. Av de musikalske innslagene var siste hardrock- bandet min soleklare favoritt. De jobber med «en skive» som snart kommer ut men det jeg falt pladask for var engasjementet. Disse kunnne scenekunsten! Artisten brukte hele scenen, engasjerte publikum og fikk til både headbanging med publikum (et par av de havnet også på scenen og ellers sto det også noen foran oss for å rocke).

Vi gjør ikke forskjell. Er det første premiere så er det første premiere. Her er Vilde sin blomsterbukett med chiffonskjerf i buketten som skulle representerere «tissues» (eller gardiner fra taket, som jeg bruker si). Og tenkt at de også gikk videre! Det var fantastisk kveld men det var Nysirkus fra ungdomsklubben Volt som sto for den magiske biten. Se, og nyt!


Publisert

i

av

Stikkord:

Kommentarer

4 kommentarer til “Nysirkus – Vilde deltar i sitt første UKM”

  1. Kirsti Sæbø avatar

    For noen jenter du har! Bøyer meg i støvet! Og så koselig med blomster.

    1. Lappeteppet avatar

      @Kirsti: Jeg er innmari fornøyd med jentene, det skal være sikkert og visst. De er helt fenomenalt flinke!

  2. Vigdis avatar
    Vigdis

    Hurra! Hvis Vilde vil fortsette m dette så anbefaler jeg Sirkus Sapiens(m Torkjell Leira som instruktør ) som har drevet m nysirkus,akrobatikk og dans siden 1993.

    1. Lappeteppet avatar

      @Vigdis: Tusen takk for tips!!!! Foreløpig bare koser hun seg, men helt klart noe jeg skal skrive bak øret!