Det kunne vært verre!

Første uken som togpendler er over. En togpendler er, i følge Det Norske Akademis ordbok, «person som pendler med tog (mellom hjem og arbeidssted) .» Hvordan gikk det egentlig når en av landets største skeptikere kastet inn håndkle og kjøpte månedskort?

På vei til toget i god driv med kaffekoppen!

Dette er på pluss:

  • Toget har ankommet ønsket stasjon på tiden hver dag, begge veier.
  • Jeg har fått sitteplass på toget hver dag, begge veier.

Da jeg annonserte dette på fredag morgen, mens vi ventet på en gratis Nespresso på Nationaltheatret stasjon, fikk jeg høre at jeg hadde hatt nybegynnerflaks. Det kan jeg leve med.

Når man plutselig får en gratis Nespresso på vei til jobb! #hverdagslykke

Jeg vet det kommer dager hvor toget er forsinket og innstilt. Og plutselig er det et par vogner mindre og jeg må stå å klamre meg fast i en stang til Hanaborg stasjon.

Men akkurat nå, denne uken, så gikk det bra. La oss bare nye det litt’a.

#hverdagslykke


Publisert

i

av

Stikkord:

Kommentarer

3 kommentarer til “Det kunne vært verre!”

  1. […] Trykk her for å lese hele innlegget […]

  2. Julie Henriksen avatar

    Hehe! Godt å se at det fortsatt er noen som har positive opplevelser med togpendling! Har tatt mye tog igjennom, og det går som regel i rute!

    1. Lappeteppet avatar

      @Julie: Velkommen hit, Julie, og forrige uke gikk det helt i stå på flere avganger. Men det gikk overraskende greit. Kanskje jeg allerede har kapitulert?